Grupa dla rodziców dzieci i młodzieży z zaburzeniami odżywiania -Nowe terminy!
Zaburzenia odżywiania jak anoreksja (celowa utrata wagi), bulimia (napady objadania i nadmierna kontrola masy ciała) i ortoreksja (nadmierna koncentracja na spożywaniu zdrowej żywności) są typowe dla okresu adolescencji. Występują u młodzieży która nie radzi sobie z problemami emocjonalnymi koncentrując się na aspektach ciała i jedzenia. Leczenie zaburzeń odżywiania jest długotrwałe i wieloaspektowe – wymaga łączenia różnych form terapii – (indywidualnej, rodzinnej) równolegle do leczenia medycznego. Ta specyfika, przewlekłość i często nieskuteczność leczenia zaburzeń odżywiania wpływa bezpośrednio na destabilizację rodziny chorego pacjenta w zakresie komunikacji, ról rodzinnych i wywołując także stałe poczucie bezradności u rodzica w pomocy dziecku.
Proponowana grupa edukacji i wsparcia stanowi uzupełnienie dotychczasowego leczenia poprzez pomoc rodzicom chorych pacjentów, którzy w tym procesie otrzymują wiele pozornie sprzecznych informacji. Głównymi jej celami są wsparcie rodzica w sytuacji choroby, uporządkowanie informacji na temat leczenia konkretnych zaburzeń odżywiania oraz pomoc w usprawnieniu komunikacji z chorym dzieckiem i wzbudzaniu jego motywacji do leczenia. Dlatego w trakcie trwania grupy będą zapraszani specjaliści zajmujący się tą specyfiką zaburzeń- psychiatra, endokrynolog, gastrolog, dietetyk.
Osoby prowadzące: dr n. med. Katarzyna Rojewska (specjalista psycholog kliniczny, psychoterapeuta) i mgr Aleksandra Brela-Mikosz (pedagog, terapeuta rodzin i par)
Grupa pracuje w sposób otwarty- w każdej chwili można do niej dołączyć. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w czwartki.
Zapisy na grupę odbywają się pod numerem 506162387 (rejestracja ośrodka DIADA, pn-pt 14.00-20.00).
Koszt każdego spotkania to 70 zł, a 60 zł za osobę w przypadku udziału obojga rodziców.
Wpłat można dokonywać w rejestracji ośrodka przed spotkaniem grupy.
Zapraszamy!
Obraz rawpixel z Pixabay