Kompleksowy program leczenia zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży

Kompleksowy program leczenia zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży

Zapraszamy pacjentów z zaburzeniami odżywiania (jadłowstręt psychiczny, bulimia, ortoreksja itd.) do zintegrowanego, wielospecjalistycznego leczenia, również w zaostrzeniu objawów choroby.

Proponowany w Diadzie- Gliwice program terapeutyczny opiera się na holistycznym prowadzeniu dziecka/ nastolatka z zaburzeniami odżywiania, z uwzględnieniem zarówno stanu somatycznego jak i psychicznego. Zespół specjalistów naszego ośrodka tworzy wspólny plan leczenia i pomocy dedykowany zarówno pacjentowi jak i jego rodzinie. Przystąpienie do programu poprzedzone jest specjalistyczną konsultacją, której celem jest określenie wskazań/ przeciwskazań, ocena motywacji, a także ocena stanu zdrowia pod kątem możliwości podjęcia leczenia w warunkach ambulatoryjnych (wykluczenie konieczności hospitalizacji).

Program obejmuje:
– kwalifikację, ustalenie planu leczenia oraz monitoring jego realizacji (dr n. med. Katarzyna Rojewska)
– konsultacje pediatryczne- endokrynologiczne, ukierunkowane na monitoring stanu somatycznego pacjentów w zaostrzeniu choroby oraz procesu odzyskiwania równowagi hormonalnej w procesie leczenia (dr n. med. Małgorzata Stojewska)
– konsultacje gastrologiczne, ukierunkowane na diagnozę i leczenie powikłań ze strony układu pokarmowego w przebiegu zaburzeń odżywiania (dr hab.n.med. Jarosław Kwiecień, prof. ŚUM)
– konsultacje dietetyczne, uwzględniające dietoterapię przeciwdziałającą niedoborom pokarmowym oraz zespołowi refeeding syndrome (mgr Agata Domżol)
– grupową pracę z ciałem w oparciu o zasady terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (mgr Agata Domżol)
– psychoterapię indywidualną (psycholodzy/ terapeuci i psychoterapeuci NZOZ DIADA)
-konsultacje terapeutyczne rodzin (mgr Olga Bociańska, mgr Mikołaj Haczek)

Oferta dedykowana jest dzieciom, młodzieży i młodym dorosłym do 20 roku życia. Zapisy za pośrednictwem rejestracji.

Szczegóły pod numerem +48 506162387.

Zdjęcie: Image by Celso Pupo Rodrigues