W potrzasku karmienia – Warsztaty dla rodziców w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym

W potrzasku karmienia – Warsztaty dla rodziców w wieku poniemowlęcym i przedszkolnym


Jeżeli niepokoisz się, że twoje dziecko je za mało albo zbyt monotonnie, akceptuje niewielką ilość produktów spożywczych, nie chce lub boi się próbować nowych lub znanych potraw podanych w innej formie, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Warsztat jest skierowany także do rodziców i opiekunów, dla których posiłki dziecka stały się źródłem stresu i głównym tematem rozmów, rozmyślań oraz życia rodzinnego. Podczas warsztatu rodzice/ opiekunowie dowiedzą się czy, ich dziecko rzeczywiście je za mało. Poznają praktyczne sposoby oswajania swojego dziecka z jedzeniem oraz budowania przyjemnej atmosfery wokół stołu.

Plan warsztatu:
1. Dlaczego dziecko nie chce jeść?
2. Zaburzenia karmienia – co to takiego?
3. Kiedy i do jakiego specjalisty się udać?
4. Jak rodzic może pomóc swojemu dziecku? Praktyczne strategie wspierania dziecka z trudnościami karmienia.
5. Kto decyduje o tym co będzie na obiad, a kto o tym ile dziecko ma zjeść? Podział odpowiedzialności.
6. Ile moje dziecko powinno zjeść? Wskazówki dietetyczne.

Prowadzenie:
mgr Agnieszka Wosz- psycholog dziecięcy, członek zespołu ds. zaburzeń karmienia w Diadzie, doświadczony diagnosta i terapeuta pracujący z małymi dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi, emocjonalnymi i psychosomatycznymi oraz ich rodzicami.

mgr Agnieszka Malinowska- psycholog dziecięcy, dietetyk kliniczny, członek zespołu ds. zaburzeń karmienia w Diadzie, doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczony szkoleniowiec pracujący psychologicznie oraz psychodietetycznie z dziećmi i ich rodzicami.

Warsztat przeznaczony jest dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 1-6 lat. Zapisy na warsztat odbywają się pod numerem 506162387 (rejestracja ośrodka DIADA, pn-pt 14.00-20.00). Liczba miejsc ograniczona. Koszt warsztatu: 130 zł (osoba)/ 200 zł (para rodziców/ opiekunów).

Termin: 16.11.2019 r., godz. 12.00-15.00

UWAGA: Gwarancją udziału w warsztacie jest wpłata na konto lub w rejestracji ośrodka do dnia 08.11.2019 r. Po tym terminie nieopłacone zgłoszenie zostanie anulowane.

Numer konta: PKO BP 32 1020 2401 0000 0602 0277 3018 (z dopiskiem wplata za warsztaty W potrzasku karmienia).

Zapraszamy!